Marta pirmā nedēļa Baldones vidusskolas jaunsargiem kopā ar instruktoru Jāni Kušneru pagāja intensīvā un spraigā apmācību procesā. 6. martā jaunsargi dienas pirmajā pusē jau ceturto reizi devās uz dzīvnieku patversmi “Ulubele” , kur palīdzēja ne tikai ar steidzamākajiem darbiem, bet arī noklausījās instruktāžu un kļuva par “Ulubeles” brīvprātīgajiem, iegūstot apliecības. Jaunsargi uzzināja gan “Ulubeles “ tapšanas vēsturi, gan arī to, ka ar suni ne tikai jāstaigā, bet arī jāaprunājas. Dienas otrajā pusē jaunsargi papildināja zināšanas topogrāfijā un orientēšanās.

7. martā jaunsargi devās uz 19. KNB, lai atkārtotu un pilnveidotu ierindas mācību, kā arī uzzinātu par privātuma un drošības principiem sociālajos tīklos un par sakaru procedūras pamatprincipiem. Oktobra nodarbībās apgūto teoriju par maskēšanos bija iespēja nostiprināt praksē kopā ar 19. KNB zemessargiem pamatapmācībā. Šī iegūtā pieredze ir neatsverama, jo ļāva jaunsargiem vērot, kā notiek zemessargu apmācību process.

Jaunsargi pēc abu dienu nodarbībām atzina, ka ir noguruši un nosaluši, tomēr gandarīti, jo zināšanas un prasmes tika gan atkārtotas, gan papildinātas. Kā teica viens no jaunsargu vecākiem: “Vērtīgas dienas. Paldies!”

Informāciju sagatavoja 5. novada jaunsargu instruktors Jānis Kušners