2017.gadā Baldones vidusskolas skolēnu ceļojums uz Vāciju norisinājās no 13.  līdz 24. oktobrim. Šī ceļojuma laikā skolēniem bija iespēja iepazīt Vācijas kultūru un cilvēkus.

Pavadītais laiks Vācijā  bija ļoti darbīgs. Baldones vidusskolas skolēni iepazina Nībulu, pilsētu, kurā apmetāmies, kā arī bija priecīgi, ka varēja apciemot vienu no Vācijas metropolēm – Hamburgu. Lielajā pilsētā redzējām slaveno Elbes filharmoniju, seno Hamburgas ostu ar noliktavas ēkām, kā arī apmeklējām  muzeju „Dialogs tumsā”, kurā iejutāmies neredzīgu cilvēku lomā. Tas bija ļoti sarežģīti un grūti, un lika visiem aizdomāties, cik liela vērtība ir cilvēka veselībai.

 Devāmies arī uz Zilt salu, kas ir viena no skaistākajām salām Ziemeļjūrā, kurai raksturīgas interesantas dabas parādības. To cēloņus un sekas izpratām muzejā, kas mūs iepazīstināja arī ar Zilt salas ekosistēmu, Ziemeļjūras floru un faunu. Apskatījām skaistās Ziemeļjūras kāpas un izbaudījām stipro vēju jūras krastā.

Daudz laika kopējās spēlēs un pasākumos pavadījām ar vācu jauniešiem, apmeklējām arī Hansa parku, lielāko Baltijas jūras piekrastē esošo atrakciju parku, kas bija izdekorēts ar neredzēti krāšņām gaismiņām. Tumsai iestājoties, mūs priecēja gaismu parāde. 

Šim braucienam bijām rūpīgi gatavojušies, jo Vācijā tika organizēts arī latviešu kultūras vakars, kurā stāstījām, rādījām bildes un video par Latviju, dziedājām dziesmas, mācījām latviešu rotaļas un devām iespēju vāciešiem nobaudīt latviešu ēdienus. Protams arī paši redzējām un uzzinājām daudz ko jaunu par Vāciju.

Vēlamies teikt lielu paldies skolotājām, kuras vadīja šo pasākumu un palīdzēja mums dažādās ikdienas situācijās. Jaunie piedzīvojumi vienmēr jauki paliks atmiņā!