3.a klases dalība projektā “Sporto visa klase”

17.novembra rītā pie skolas tika uzvilkts vēl viens karogs. Šis karogs vēsta, ka Baldones vidusskola un 3.a klase ir iesaistījusies Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā projekta “Sporto visa klase”.

Projekta iniciatore ir 3.a klases audzēkņa Kristiāna Nosova mamma. Lūk viņas stāsts par projekta uzsākšanu…

Šā gada pavasarī ieraudzīju mēdijos par Latvijas Olimpiskās komitejas rīkoto projektu “Sporta visa klase” sākotnējo informāciju un šī projekta vadlīnijām. Neatņemama mūsdienu sastāvdaļa ir kļuvusi tehnoloģiju izmantošana, un tā nenovēršami ietekmē arī mūsu bērnus, kas rada paliekošas sekas gan viņu veselības stāvoklim, gan fiziskajai sagatavotībai. Ņemot vērā, ka projekta ietvaros bērniem ir paredzētas 5 sporta nodarbības, līdzšinējo 2 nodarbību vietā, papildus aktīvs kolektīvais darbs “Labo darbu” īstenošanā, dalība vairākos pasākumos ārpus skolas, nolēmu, par iespēju piedalīties projektā, piedāvāt klases audzinātajai un vecākiem. Neviltots prieks, ka manu ieceri atbalstīja visi ar lielu prieku. Mūsu skolēnu iesaistīšana papildus sporta aktivitātēs skolu nodarbību laikā, būtu iespēja viņiem uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību un veselības stāvokli, papildus tam, dalība šajā projektā mūsu bērnus vairāk socializētu un veicinātu vienotu darbu komandā, cieņu vienam pret otru, un protams, censties sasniegt galveno mērķi – uzvaru projektā.

Uzsākot pieteikšanos procesu saskārāmies ar dažādiem sarežģījumiem, jo iesaistoties projektā dalībnieki ir jānodrošina ar ekipējumu, atbilstošu inventāru un nokļūšanu uz pasākumu norises vietām, protams neiztikt bez papīrlietām. Līdz ar to, lai īstenotu iesaistīšanos projektā bija jāveicina mūsu sadarbība, gan ar skolu, gan sporta kompleksa pārstāvi un novada domes pārstāvi. Ceļš bija garš, bet mērķis tika sasniegts, par ko ir liels prieks. Papildus sporta nodarbības apstiprinātas, inventārs sporta nodarbībām sarūpēts, transports nodrošināts, savukārt ekipējumu dalībniekiem nodrošinājām paši vecāki, jo projekta dalībniekiem jābūt vienotām formām. Tā mēs visi skaisti, formas tērpos tērpti un gatavi jauniem izaicinājumiem varējām doties un ar godu pārstāvēt Baldones vidusskolu, starp 112 klasēm un 55 novadiem, šajā vērienīgajā Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā projektā “Sporta visa klase” atklāšanas pasākumā šā gada 03.novembrī, Valmierā. Pasākumu bija apmeklējuši vairāk kā 2000 dalībnieki un katras klases izvirzītajam kapteinim tika svinīgi pasniegts “Sporto visa klase” karogs. Kurš pirmoreiz arī rotās mūsu skolu, par ko ir liels lepnums un gandarījums.

Gribētos pateikt lielu paldies, klases audzinātajai, sporta skolotājam un visiem, kas sniedza atbalstu, lai mūsu iecere īstenotos, kā arī ceru uz turpmāku sadarbību, jo dalība projektā sākusies ir tikai tagad, un priekšā vēl ejams tāls ceļš līdz finālam. Galvenajiem mūsu projekta dalībniekiem novēlu izturību un nezaudēt cīņas sparu, kā arī mudināt skolas otrklasniekus turpināt mūsu iesākto ceļu.