7b. klases ekskursija

3.oktobrī 7b.klase devās braucienā uz trīs upju pilsētu – Bausku. Sākotnēji skolēni tika iepazīstināti ar Latvijas neatkarības kara dalībniekiem veltīto pieminekli, kā arī piemiņas vietu represētajiem padomju okupācijas laikā un pieminekli Bauskas pilsētas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju. Bauskas aizstāvēšanā pret Padomju armiju brīvprātīgi iesaistījās arī pilsētas iedzīvotāji. Tālāk ceļš veda uz Livonijas un Kurzemes – Zemgales hercogistes laika unikālo liecību – iespaidīgo Bauskas pili. Šeit var redzēt tā laika nocietinājumu veidošanas standartu: dabīgie ūdensšķēršļi (Mēmele, Mūsa, Lielupe), pils valnis un aizsarggrāvis un kur vēl iespaidīgie pils mūri. Pilī bez pārskata ekskursijas jaunieši iesaistījās dažādās aizraujošās aktivitātēs – viduslaiku beigu posma, Renesanses laika un Kurzemes – Zemgales hercogistes perioda spēlēs gan aizrautīgā maisa šļūkšanā, kustību koordinācijas treniņu spēlēs, gan dažādās interesantās prāta spēlēs. Šeit jaunieši darbojās bija ļoti azartiski un aizrautīgi. Pilī iepazina hercogu dinastijas, ikdienas iespējas, sardzes telpas un ar interesi klausījās par tā laika modes tendencēm un modes īpatnībām.

   Nākamais pieturas punkts aktīvā atpūtas vieta un viesu nams „Gravas”, kas atrodas Likvertenos Vecsaules pagastā netālu no Bauskas, kur jaunieši varēja pārbaudīt savas spējas, taktiskos risinājumus un maskēšanās prasmes paintbolā kā arī tie kas vēlējās ietrenēja roku loka šaušanā. Pēc aktivitātēm ieturējām maltīti ar ugunskurā ceptām desiņām.

  Savu ekskursiju noslēdzām ar tuvākajā mežā esošo piemiņas vietu, kur 1941.gada vasaras beigās nacisti nogalināja 500-600 vietējo (Bauskas, Skaistkalnes u.c. Bauskas apriņķa pagastu kā arī Jaunjelgavas) ebreju. Šajā pārdomu vērtajā vietā 1971.gadā ir izveidots memoriāls ansamblis „Stāvi”.