9.b klases ekskursija

29.septembrī 9b.klase devās mācību ekskursijā uz Krimuldas novada Raganu lai Escapetown nodarbības ietvaros piedalītos slepenā misijā ar mērķi iegūt „Zelta armijas eliksīru”. Lai veiktu doto uzdevumu ir jāievēro vairāki „slepenā dienesta” un instruktora izstrādātie noteikumi: jāizveido komandas, jāiepazīstas ar līgumu, kurā norādīti misijas uzdevumi un noteikumi, kā arī paredzētās sekas par to neizpildi. Līgums ir jāparaksta. Katrai komandai tiek piešķirts portfelis, kurā ir apvidus karte ar norādītiem kontrolpunktiem un tekstu kurā ir šifrētas norādes. Tālāk komandas dodas uz misijas izpildes vietu kur sargi ielaiž teritorijā.

   Komandas nonāk līdz norādītam sākumposmam, kurā ir jāspēj atrast norādes uz nākamajiem kontrolpunktiem kur savukārt ir jāatšifrē norādes, izpildot uzdevumus, lai zinātu nākamo kontrolpunktu – jāatrod tas kartē un jānokļūst tur un tā līdz brīdim līdz kamēr izdodas sasniegt uzdevumu esi ieguvis eliksīru! Ja kādā brīdī neizproti uzdoto vari doties pie kontrolposteņa esošās dzeltenās kastes un iegūt precīzāku informāciju, bet tad ir mīnuss 10 minūtes no paredzētā laika, vari mēģināt censties izmantot arī sargu labvēlību. Taču iespējams, ka misijas laikā esi iztērējis paredzēto laiku un tā arī komanda nav ieguvusi eliksīru, tad jārēķinās ar sekām: sargi suņu pavadībā konvojēs komandu uz soda izpildes vietu un pieliks pie sienas!

9b.klase par šo misiju ir sajūsmināta un labprāt atkārtotu vēl šādus „slepenos uzdevumus”. Šādās nodarbībās iepazīsti ne tikai 2.pasaules kara laika militārās uniformas vai mēģini pie kontrolpunktiem izlasītos tekstos uzzināt kādu paslēptu vēstures faktu, bet arī orientēties kartē, noteikt virzienus, izskaitļot un atšifrēt norādes, kā arī pārvietoties pa konkrēto apvidu izmanotojot esošo reljefu! Tas pavisam noteikti bija izbrauciens ar lielu pievienoto vērtību: aktivitātes, uzdevumi, svaigs gaiss un pozitīvo emociju pārbagātība!

Skolotājs: Arvo Foto: Katerina Brāle