Koncertlekcija Rīgas Kongresu namā

17.oktobrī , 7.a klase devās uz koncertlekciju Rīgas Kongresu namā . Šīs koncertlekcijas tēma bija ,,Zelta džezs’’.
Šajā koncertlekcijā piedalījās Kristīne Krauliņa, Ralfs Eilands, Dināra Rudāne un Latvijas Radio Bigbends. Visi šie dziedātāji bija fantastiski. Mēs uzzinājām jaunas lietas no džeza vēstures, piemēram, mūziķus , kā arī uzzinājām pareizu uzvedību džeza mūzikas laikā. Katrs mūziķis mūs uzlādēja enerģiju ar mūziku un atraktīviem priekšnesumiem.
Beigu beigās visiem patika, un mēs devāmies mājās. Ceram sagaidīt tādus pašus atraktīvus uzvedumus nākamajās koncertlekcijās!
Oskars Kungs

16. oktobrī Baldones vidusskolas 9.b. klase devās ekskursijā pie Baldones vidusskolas absolventa Marģera Majora, kurš pasniedza “improvizācijas meistarklasi”!
Šis pasākums skolēniem bija kas jauns un interesants. Marģeris nedaudz vairāk skolēniem pastāstīja par šo profesiju un ļāva arī izmēģināt improvizācijas uzdevumus un etīdes! Kas zina, varbūt kāds pēc šīs ekskursijas vēlēsies savu dzīvi saistīt ar šo aizraujošo profesiju?

Pēc “Improvizācijas meistarklases” devāmies uz “Lasertag”, kas jau mūsu klasei ir kā ekskursiju neatņemama sastāvdaļa, kas arī palīdz kopīgi kārtīgi izkustēties un atbrīvoties no stresa.
9.b klases audz. Elmārs Šefanovskis

Literārās jaunrades pulciņa viesošanās 1.a klasē

14. oktobrī sākumskolas metodiskās nedēļas ietvaros literārās jaunrades pulciņa skolēni no 4.a klases bija sagatavojuši pasaku stundu 1.a klasei. Notika pasakas “Kā zaķis pazaudēja asti” klausīšanās, atraktīva tās izspēle gan no pulciņa bērnu, gan no pirmklasnieku puses.
Kad bija sameklēti vienādo zaķu ausu pāri, sākās jautras rotaļas gan pāros, gan visiem kopā.

Pārgājiens uz Observatoriju

8. oktobrī 4.a klase devās pārgājienā uz Lilijas ezeru un Baldones observatoriju.
Ceļā uzmanību piesaistija gan vēlās rudens sēnes, gan dažādie augi un koki par kuriem tikko bijām mācījušies dabaszinībās.
Atelpa pie jaukā Lilijas ezera, ugunskurs un desiņu cepšana visiem sagādāja patiesu prieku pirms nopietnās un interesantās zvaigžņu stundas Baldones observatorijā.

3.oktobrī 2.a un 3.b klases ar audzinātājām Ivetu Pelčeri un Ilonu Kūkumu apmeklēja Annas koku skolu un Madara Cosmetics ražotni.

Koku skolā audzēkņi guva daudz informācijas par koku audzēšanu un kokmateriālu izmantošanas iespējām. Uzzināja, kas ir arborists un ainavu arhitekts.

Kosmētikas ražotnē uzzināja, no kurienes veikalu plauktos rodas krēmu tūbiņas un bundžiņas. Noskaidrojām, ka šī ražotne savas produkcijas izgatavošanā izmanto dabīgās izejvielas.

Paldies par uzņemšanu  #Annas_koku_skola un  #Madara_cosmetics

Eiropas Zinātnieku Nakts

27. septembrī Baldones vidusskolas 9.-12. klašu skolēni  apmeklēja  pasākumu Eiropas Zinātnieku Nakts.

Zinātnieku nakts – tā ir iespēja ienirt interesantajā, aizraujošajā un noslēpumainajā zinātnes pasaulē un atklāt sev ko jaunu!Apmeklējām RTU enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, Laboratorijas māju, kurā varēja aplūko darbībā RTU studentu uzbūvēto pneimobili. Braucamrīks, kuru uz priekšu virza saspiests gaiss. Izmantot iespēju pabūt īstā helikoptera kabīnē uz Laboratoriju mājas jumta. Izzinājām kas ir «Gudrā māja» – kas aiz tā slēpjas par energoefektivitāti un siltuma sistēmu.

Apgūstam jaunās kompetences darbojoties praktiski mežā

3. oktobrī 11.b klases skolēni devās uz Vecumnieku novada Latvijas Valsts Mežu teritoriju, lai apgūtu kompetenču izglītību praktiski darbojoties matemātikas un ģeogrāfijas stundās. Skolēniem darbs grupās- pienākumu sadalīšana, pētāmā jautājuma izvirzīšana, datu noteikšana ar Bormaņa spieķīti un mērlenti, kā arī datu apstrāde, secinājumu veikšana un prezentācija.

Ceļojums uz Sanktpēterburgu

No ceturtdienas nakts līdz pirmdienas agram rītam (26.09.- 30.09.19.) Baldones vidusskolēni pavadīja trīs aizraujošas dienas ceļojumā uz Sanktpēterburgu, vienu no Krievijas skaistākajām pilsētām.
Ceļojuma laikā apmeklējām Carskoje Selo, kur paviesojāmies grandiozajā Krievijas caru pilī un rudenīgajā parkā.
Kad apmeklējām krāšņās katedrāles, piemēram, Īzaka katedrāli, visi steidzīgi stājāmies tās priekšā, un centāmies iemūžināt šo apbrīnojamo momentu neatņemamās atmiņās.
Arī Pēterburgas Ziemas pils, kurā atrodas viens no pasaules slavenākajiem un lielākajiem mākslas muzejiem – Ermitāža, kurā apskatījām daudz vērtīgas gleznas un guvām vizuālu ieskatu pasaules vēsturē.
Noslēgumā devāmies uz lielo Pēterhofas pili, tās parku ar daudzajām strūklakām. Apbrīnojams skats pavērās, kad pils priekšā sāka darboties daudzās strūklakas. Greznā pils izskatījās neatvairāmi uz zelta rudens fona.
Neatņemamas atmiņas un labi pavadīts laiks. Pateicamies ekskursijas iniciatoram skolotājai D. Leveikai un gidei, kas mums sniedza šo iespēju, kā arī skolotājām
L. Bergmanei,S.Krastiņai un vidusskolēniem par skaisti pavadīto laiku Pēterburgā.
Autors M.Stolere