Ekoskolu Ziemas forums 2017

No 24.-26. februārim Rīgas Rīnūžu vidusskolā risinājās Ekoskolu Ziemas forums. Ar šo forumu tika svinēta 15 gadu jubileju kopš Ekoskolu programmas aizsākuma Latvijā 2002. gadā. Trīs dienu garumā Ekoskolu skolēni un pedagogi piedalījās izglītojošās nodarbībās, prasmju darbnīcās, kā arī aizraujošos kopīgos piedzīvojumos – no ekskursijām līdz pat Ekoskolu Olimpiskajām spēlēm. Forumā piedalījās vairāk kā 300 cilvēki – skolotāji un skolēni – no visas Latvijas, tajā skaitā arī Baldones vidusskolas Ekopadomes pārstāvji. Ekoskolu Ziemas forumu atklāja valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto…

Pirmā diena tika aizvadīta ar iepazīšanās aktivitātēm, Ekoskolu Olimpiskajām spēlēm, prezidenta uzrunu un Carnival Youth koncertu vakara noslēgumā. Foruma otrā diena tika aizvadīta lielā rosībā – notika gan zināšanu nodarbības, gan prasmju darbnīcas, sniedzot jauniešiem, un pedagogiem iespēju apgūt dažādas dabai draudzīgam dzīvesveidam noderīgas lietas. Dienas noslēgumā – piedzīvojumiem pilna nakts trase! Trešajā dienā dalībnieki devās pārgājienā – Mangaļsalas mežu klāja bieza sniega sega, kas ļāva baudīt aukstā gadalaika skaistumu.

10. klases skolnieces Elīnas Ivanovas sajūtas: “Trīs dienas Ekoskolu Ziemas forumā 2017 ir atnesušas daudz jaunu ideju, kas palīdzēs gan veiksmīgā Ekopadomes turpmākajā darbībā, gan ikdienas dzīvē. Notikušie pasākumi un lekcijas saliedēja foruma dalībniekus, izveidojot lieliskas draudzības, izaicinot un radot spēcīgas komandas. Pozitīvi un radoši pavadītais laiks ir daudz devis. Komandas darbs, jautras balles, dalīšanās iespaidos un atsaucīga, intereses pilna attieksme gan no organizatoriem, gan dalībniekiem padarīja forumu patiesi neaizmirstamu un radīja vēlmi doties ne tikai uz nākamajiem forumiem, bet arī satikties vēl!”

11. klases skolnieces Aleksandras Moskaļenko sajūtas: “Pirms es devos uz forumu, biju pārliecināta, ka būs ļoti forši. Šajās 3 dienās notika tik daudz dažādu notikumu, sākot ar izzinošām lekcijām, iedvesmojošām darbnīcām, beidzot ar traku nakts trasīti un jautru ballīti! Iepazinos ar lieliskiem cilvēkiem, kurus vieno viens mērķis- uzlabot vidi, kurā uzturamies. Šāda pieredze ir neaizmirstama. Ne uz sekundi nenožēloju, ka devos uz forumu!”
Paldies, vēlreiz, Vides izglītības fondam un Rīgas Rīnūžu vidusskolai par pasākuma organizēšanu. Šādas tikšanās uzmundrina, motivē, iedvesmo un saliedē tik daudz un dažādus skolēnus un skolotājus. Ieskatieties pielikumā, lai redzētu, kā mums veicās trīs dienu garumā.

Jūsu Ekopadome