Erasmus+ mobilitāte Itālijā

Baldones vidusskolas pedagogi un skolēni dodas uz Erasmus+ mobilitāti Itālijā

No 26. februāra līdz 4. martam skolotāji Kristiāna Smiltiņa, Sanita Mežiniece, Arvo Karelsons un četri skolēni – Renārs Liepa, Linda Karole, Evelīna Voroņina un Ralfs Gustiņš – devās Erasmus + projekta “Media and Information Literacy: Learning to Think Critically” (“Medijpratība: mācāmies domāt kritiski”) pirmajā īstermiņa mācību mobilitātē. Mācības notika Itālijas salas Sicīlijas pilsētā Dželā, kur mūs itāļu viesmīlībā uzņēma I.I.S.”Luigi Sturzo” (profesionālā vidusskola).

Gatavojoties mobilitātei, skolēni izstrādāja prezentāciju par Latviju, Baldoni un Baldones vidusskolu, kā arī trenējās debatēm “Vārda brīvība un cenzūra”. Projekta koordinatoru sanāksmē tika saplānoti turpmāko īstermiņa mācību mobilitāšu norises laiki. Skolotāja Kristiāna Smiltiņa projekta dalībniekiem vadīja atklāto stundu “Demokrātija un propaganda” ar mērķi pilnveidot jauniešu prasmes atpazīt propagandu un kritiski izvērtēt informāciju, kā arī novērtēt demokrātijas stiprās puses un katra indivīda pienākumus un tiesības demokrātiskā sabiedrībā. Būtiski atzīmēt, ka gan skolēni, gan arī skolotāji uzlaboja savas komunikācijas, prezentēšanas un svešvalodu lietošanas prasmes, kā arī iepazina tuvāk itāļu kultūru un tradīcijas. Visi projekta dalībnieki piedalījās mācību ekskursijās Dželā, Katānijā un Agridžento. Tai laikā itāļu skolēni iejutās gida lomā, stāstot par savas valsts kultūras un vēstures bagātībām.

Skolēni augstu vērtē iespēju mācīties netradicionālā veidā un vidē, piedaloties darbnīcās, debatēs, izaicinot savas komunikācijas un argumentācijas prasmes angļu valodā. Viens no lielākajiem ieguvumiem, pēc skolēnu domām, bija iespēja, dzīvojot ģimenēs, redzēt īstu itāļu ikdienu, dzīves stilu un kultūru. Skolēni ir ļoti pateicīgi par iespējām apskatīt Sicīlijas pilsētas, baudīt Antīkās Grieķijas kultūras ietekmi un pavasarīgos laikapstākļus.

Skolotājas S.Mežiniece, K.Smiltiņa