Izglītojoša ekskursija Smiltenē

Kopbilde Smiltenē5.oktobrī, Baldones vidusskolas Ekopadomes un līdzpārvaldes skolēni devās iepazīt profesijas uz Smilteni. Skolēniem bija iespēja viesoties Smiltenes tehnikumā, A/S “Smiltenes piens” un Z/S Lejas Kleperi.

Smiltenes tehnikumā jaunieši tika iepazīstināti ar šādām mācību programmām:
transports, būvniecība:

Invalid Displayed Gallery

veterinārmedicīna:

Invalid Displayed Gallery

viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumi:

Invalid Displayed Gallery


Smiltenes tehnikuma vadība, pasniedzēji un studenti bija ļoti centušies, lai mēs gūtu priekšstatu par mācību vidi un profesiju iespējām. Apskatījām moderni iekārtotās un ar mūsdienīgu tehniku aprīkotās telpas, jaunos mācību līdzekļus un varējām praktiski darboties. Bija iespēja gan gludināt viesmīļu salvetes, garnēt laimes cepumus, iejusties bārmeņa lomā, pagatavojot bezalkoholisko kokteili utmldz.

Ciemojoties A/S “Smiltenes piens”, padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece veidoja diskusiju ar skolēniem, atbildot uz jautājumiem un stāstot savu dzīves pieredzi, atklājot interesantus faktus par saviem panākumiem. Smiltenes piena komanda ciemiņus lutināja ar pašu ražotajiem gardumiem, un skolēni tika aicināti izteikt savu viedokli par produktu kvalitāti.

Invalid Displayed Gallery

Z/S Lejas Kleperi saimniece stāstīja par savas saimniecības vēsturi, kur senči saimniekojuši vairāk kā 350 gadus. Šobrīd tā ir viena no 4 saimniecībām Latvijā, kurā izmanto nenoplicinošas mežsaimniecības metodes. Skolēni varēja aplūkot vienu no dižākajiem Latvijas ošiem un meža, medību un senlietu privātkolekciju. Grūts pārbaudījums bija, apskatot dažādu koku pagales, atpazīt koku nosaukumus.

Paēduši gardo, saimnieces cepto plātsmaizi un sasildījušies dzerot zāļu tēju, devāmies mājup!

Paldies smilteniešiem par sirsnīgo uzņemšanu!