Konkurss „Esi drošs – neesi pārdrošs”

Šajā pavasarī konkursu Rīgas, Jūrmalas un Rīgas reģiona 7.-8.klašu skolēniem informatīvi izglītojošā projekta „Esi drošs – neesi pārdrošs” ietvaros organizēja Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Līvu Akvaparku un A/S „Latvijas Gāze”. Projektu informatīvi atbalstīja izglītības portāls „E-klase”.

Arī  Baldones vidusskolas 7.b klases komanda „ Šokolādes cepumi ” (V.A.Antone, A.A.Onuša, M.Grundulis, E.Miezīte, L.Kazlauska) ar prieku iesaistījās šajā konkursā. Marta sākumā klase kopā ar skolotāju I.Čipāni – Kipāni  pieteicās dalībai konkursā, meklēja visdažādāko informāciju par drošības jautājumiem un centīgi atbildēja uz atsūtītajiem 1.kārtas jautājumiem.

Piektdien, 4.aprīlī, noslēdzās projekta konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” 1.atlases kārta, kurā no 86 pieteiktām komandām konkursa pusfinālam tika izvirzītas 20. Mūsu 7.b klase bija to vidū un sāka gatavoties pusfinālam.

Konkursa pusfināls notika 24.aprīlī, A/S „Latvijas Gāze” telpās, Rīgā, Vagonu ielā 20. Tajā komandas pildīja uzdevumus un iejutās dažādās situācijās, kas saistītas ar drošības jautājumiem. Skolēniem konkursa laikā ne vien bija jāatbild uz konkursa organizatoru sagatavotiem jautājumiem par ugunsdrošību, drošību uz ūdens un tā tuvumā, pirmās palīdzības sniegšanu, drošību uz ielas un mājās, un citiem jautājumiem, bet arī praktiski jādemonstrē prasmes rīkoties dažādās situācijās. Katras skolas komandai bija jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

7.b klase bija labi sagatavojusies un pusfināla komandu konkurencē ieguva 4. Vietu, kā arī iespēju cīnīties par  titulu „Visdrošākā klase – 2014” konkursa finālā, kurš notiks šā gada 2.jūnijā Līvu Akvaparkā.  Tajā piedalīsies 10 komandas, un uzvarētāju komanda balvā iegūs apmeklējumu „Līvu Akvaparkā”.