Latvijas skolas soma

22.martā 1.a klase, “Latvijas skolas somas” ietvaros, piedalījās tiešsaistes nodarbībā “Senā skola” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tā kā latviešu valodā skolēni jau bija lasījuši stāstu par skolu senāk, izjautājuši vecākus un skolotāju par viņu bērnību un skolas gaitām, tad nodarbība muzejā bija lielisks papildinājums jau iegūtajām zināšanām.
Bērni varēja iepazīties ar senajiem soliem, tāfelēm, rakstāmpiederumiem. Liels pārsteigums bija īsais skolas laiks, kurš sākās pēc rudens darbiem un beidzās iesākoties pavasara darbiem. Skolā tikai viena klase? Klasē gan lieli, gan mazi? Jā! Brīnumu brīnumi!
Visi bija vienisprātis, ka pirms 100 gadiem, skola bija ļoti atšķirīga no mūsdienu skolas.
Protams, radās vēlme apmeklēt muzeju klātienē.
Skolotāja S.Krūze

Pēc notikušās “Latvijas skolas somas” nodarbības 3.c klases bērni jutās ieinteresēti un aizrauti par uzzināto. Jo īpaši spilgti bērniem palika atmiņā eksperiments ar mākslīgajām asinīm, un jau šobrīd daļa bērnu vēlas iegādāties pārtikas krāsvielas, lai paši ātrāk tās varētu pagatavot. Bērnus pārsteidza arī mākslīgais sniegs. Kopumā bērniem patika klausīties skolotāja stāstā un viņa veiktajos eksperimentos. Bērni jūtas priecīgi un saka lielu paldies par uzzinātajām receptēm, ar kuru palīdzību paši var pagatavot gan mākslīgās asinis, gan mākslīgo ādu, jo tas varot noderēt nākotnē kādos interesantos pasākumos.
3.c klases audzinātāja Dace