Latvijas skolu Ziemas festivāls

Latvijas skolu Ziemas festivāls notika no 19.februāra līdz 4.martam – virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti  un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem vai sporta pulksteņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā. Sacensību dalībnieki varēja izvēlēties ziemas sporta veidus – iešanu, skriešanu, nūjošanu, kalnu vai distanču slēpošanu un snovbordu  –, krājot kilometrus kopvērtējumā. Sacensības notika gan starp skolu komandām, gan starp skolēniem, individuāli Latvijas skolu kopvērtējumā un arī starp skolēniem vienā komandā, kas individuāli veica visgarāko attālumu, neatkarīgi no izvēlētā un programmā iekļautā sporta veida.

Šajā Ziemas festivālā veiksmīgi piedalījās arī 30 (15 zēni un 15 meitenes) Baldones vidusskolas skolēni no otrās līdz divpadsmitajai klasei. Kopvērtējumā starp 108 skolām Baldones vidusskolas komanda izcīnīja 4.vietu, veicot 4691.64 km, bet uzvarēja Alūksnes novada vidusskola, veicot 6249km. Individuālajā kopvērtējumā starp meitenēm 2.vieta Aleksandrai Ņikonovai – 879.79 km, no pirmās vietas atpaliekot tikai par 820 m!!! 3.vieta Karlīnai Bunkšei -782.11km. Starp Baldones vidusskolas meitenēm 1.vieta Aleksandrai Ņikonovai 11.klase-879.79km, 2.vieta Karlīnai Bunkšei 9.a klase -782.11 km, 3.vieta Elīzai Bunkšei 4.a klase- 293.69km, zēniem 1.vieta Raivo Kalniņam 6.c klase-329.28 km, 2. vieta Einardam Ralfam  Šauriņam 8.b klase-300.53km, 3. vieta Matīsam Rojam Šauriņam 7.a klase-248.41km.

Lai veidotu komandas garu, tika izveidots WhatsApp čats, kur sacensību dalībnieki dalījās informācijā, uzmundrināja viens otru un deva padomus. Paldies skolas direktorei Indrai Šmitei, kas vienmēr atrada pareizos vārdus, lai nezustu komandas gars cīņā par uzvaru.

Sacensību dalībnieki dalījās domās par Latvijas skolu Ziemas festivālu.

Egerts Brigmanis 2.b klase -jaunākais sacensību dalībnieks:

Dalība ziemas festivālā noteikti bija motivējoša arī dienās, kad drīzāk gribētos pasēdēt siltā istabā, tomēr saņemties iet ārā kustēties. Aizraujoši bija sekot līdzi tam, kurā vietā ir mūsu Baldones skola un lepnums par mūsu 4.vietu, lai gan vai kā gribējās 3.vietu. 

Dora Pelša 4.b klase:

Es esmu ļoti priecīga, ka piedalos sacensībās! Un šīs sacensības man ir bijušas vislabākās, jo es tur dabūju vislielāko un vissuperīgāko balvu!  Es ļoti pateicos, ka mani pieteica šajā burvīgajā pasākumā.

Keitija Kriškovska 7.b klase:

Manuprāt, šis pasākums bija ļoti interesants. Tas mani ļoti motivēja iet ārā un pavadīt laiku aktīvi. Šis noteikti bija piedzīvojums, kurā mēs kopā sasniedzām labus rezultātus!

Einards Šauriņš 8.b klase:

Man ļoti patika šis pasākums “Ziemas festivāls”, jo varēja izaicināt sevi! Varēju motivēt sevi, iziet no mājas un pasportot! 

Patika, ka varu uz lapas uzrakstīt savu mērķi, cik vēlos noskriet, un katru dienu iet skriet, lai sasniegtu savu mērķi….

It īpaši paldies visiem skolotājiem, treneriem, ģimenei un draugiem, kas motivēja un teica uzmundrinošus vārdus!

Dārta Plūme 9.b klase:

Sacensības bija patiesi interesantas. Ieraugot skolu topu, radās vēlme gūt vairāk kilometru. Adrenalīna un spriedzes  bija ļoti daudz, tieši šī iemesla dēļ mēs esam 4. vietā visā Latvijā!

Aleksandra Ņikonova 11.klase:

Tās mudināja ar entuziasmu celties pat četros no rīta, lai dotos slēpot, kamēr sniegs bija labākajā kvalitātē priekš slēpošanas. Azarts, kas radās, mudināja neapstāties un reizēm slēpot pat 6 stundas, sasniedzot vairāk nekā 100 noslēpotu kilometru. Noslēgums gan nesa lielu vilšanos, kad šķita, ka uzvara jau rokā, bet pēdējā brīdī šī cerība sabruka vien 820 metru dēļ, par kuriem tiku apsteigta. Tomēr šis motivē nākamreiz strādāt vēl jaudīgāk.

Sanija Stangute 11.klase:

Sporta sacensībās vai festivālos piedalos reti, taču, uzzinot par Ziemas festivālu 2021, uzreiz pateicu, ka piedalīšos, jo vēlējos pamēģināt kaut ko jaunu. Divu nedēļu garumā nebija nevienas dienas, kad nožēlotu savu izvēli. Tieši otrādi, man ļoti, ļoti patika. Katru dienu devos garās pastaigās, lai nostaigātu pēc iespējas vairāk kilometru. Pastaigās devos viena, jo tā varēju atpūtināt prātu, atslābināties, ļauties brīvam domu lidojumam un vienkārši būt ar sevi. Šīs dažas stundas dienā man deva atpūtu no skolas darbiem un spēku turpmākajai dienas daļai.

Marta Balode 12.klase:

Manuprāt, šāda veida pasākums uztur veselīgu sacensību, taču arī audzina komandas garu un dod motivāciju bērniem un jauniešiem darīt vairāk, it īpaši šajā grūtajā periodā. Vairāk šādu pasākumu!

Paldies visiem Baldones vidusskolas komandas dalībniekiem, skolotājiem, direktorei un skolēnu vecākiem!

Skolotājs Pēteris Naglis