Latvijas Kultūras kanona konkurs

Baldones vidusskolēni kļuvuši par Latvijas Kultūras kanona konkursa laureātiem

Šogad jau 4.reizi notika Latvijas Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem, kurā piedalījās arī Baldones vidusskolas 12.klases skolēni, kļūstot par vienu no 5 uzvarētāju komandām konkursa finālā.

Baldones vidusskolas skolēni Dana Esteri Damlamajana, Luīze Strautmane, Laura Driksna, Sanda Cielava un Arnis Lamberts skolotājas Dzintras Knohenfeldes vadībā rudenī uzvarēja Zemgales reģiona atlases kārtā, kurā aizstāvēja savu prezentāciju par konkursa izsludināto tēmu “Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos” ietekmīgas žūrijas priekšā, papildus sniedzot atbildes uz daudziem un sarežģītiem jautājumiem. Vēlāk Baldones vidusskolas komanda kopā ar četrām pārējo reģionu uzvarētājām komandām – Ogres Valsts ģimnāziju, Brocēnu vidusskolu, Krāslavas Valsts ģimnāziju un Ogres tehnikumu – piedalījās radošās darbnīcas nometnē Jūrmalā, kurā 2 dienu garumā smēlās iedvesmu un ieguva zināšanas performances izveidei, strādājot kopā ar tādiem teātra profesionāļiem kā Intaru Rešetinu, Kārli Anitenu, Juri Joneli, Reini Suhanovu u.c.

Savukārt 11.martā, pēc gandrīz 7 mēnešu ilga emocijām un brīžiem smaga darba piepildīta laika, visas 5 komandas demonstrēja savas performances uz Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājas Zirgu pasta skatuves, kur mūs vērtēja žūrija Ilmāra Latkovska, Lolitas Rūsiņas, Daces Vilnes, Spodras Austrumas, Zanes Šiliņas, Inetas Kivles, Jāņa Siliņa, Anetes Agnetas Krišjanovas un Elmāra Seņkova sastāvā. Tāpat komandu radošās un pārdomātās performances bija iespējams baudīt skatītājiem, kuri vēlāk izvēlējās savas simpātijas. Fināls bija notikumiem bagāts, jo varēja vērot ne tikai neparastās un oriģinālās komandu uzstāšanās, bet arī humora pārpilnus priekšnesumus un Rēzeknes 2.vidusskolas performanci, šie skolēni turpināja darbu pie tās pat tad, kad netika cauri atlases kārtai.

Baldones vidusskolas komandas ceļš uz finālu nebija viegls – vairākkārtējas scenārija maiņas, grūtības saskaņot mēģinājuma laikus, vēlme izveidot maksimāli kvalitatīvu un interesantu performanci, kā arī ne vienmēr saskanīgie komandas biedru viedokļi par performances redzējumu. Tomēr finālā komanda demonstrēja reālistisku, emocijām un pārdzīvojumiem bagātu performanci, kurai, šķiet, līdzi dzīvoja visi, kas atradās zālē, izjūtot gan prieku, gan arī skumjas. Daudzie komplimenti un pateicības – tā bija tikai daļa, ko saņēma mūsu komanda pēc fināla. Baldones komanda ieguva nomināciju „Par labāko pašizziņu un drosmīgāko performanci”, kā arī skatītāju un Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursa aktieru un režisoru simpātiju balvu.

Tas bija neaizmirstams un piedzīvojumiem bagāts laiks, kas dalībniekiem sniedza vēl nebijušu pieredzi un jaunus draugus.