Mūsu bērnu nākotnei – augstskolu diena Baldones vidusskolā

11.janvārī jau otro gadu Baldones vidusskolā notika Latvijas lielāko un pazīstamāko augstskolu izstāde, kurā skolēni iepazinās ar studiju iespējām. Bērns par savu nākotni domā jau no mazām dienām, tāpēc šo izstādi bija iespēja apmeklēt un kārtīgi izpētīt visiem mūsu skolas skolēniem, sākot no 1.klases.

Savu atsaucību izrādīja Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņu universitātes, Banku augstskolas, Latvijas Universitātes, Ventspils augstskolas, Vidzemes augstskolas, Latvijas Jūras akadēmijas, Biznesa augstskolas “Turība”, Ekonomikas un kultūras augstskolas mācībspēki un studenti. Priecājamies, ka starp izstādes dalībniekiem bija arī mūsu skolas atraktīvie absolventi, kuri pārstāvēja Vidzemes augstskolu un Kultūras un ekonomikas augstskolu.

Milzīgu interesi visa vecuma skolēnos izraisīja Nacionālo bruņoto spēku rekrutēšanas un atlases centra, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijas un Latvijas robežsardzes pārstāvju stendi. Skolēni tika iepazīstināti arī ar kinologa profesiju un noskatījās demonstrējumus ar robežsardzes suni.
Visu izstādes laiku interesenti darbojās mikrobioloğijas darbnīcā, strādājot ar modernu aparatūru un jaunākajām tehnoloģijām. To vadīja Rīgas Stradiņu universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētājs Ingus Skadiņš. Vidusskolas bioloģijas laboratorija visu dienu bija pamatīgi noslogota, jo skolēnu interese par mikrobioloģiju neatslāba. Tāpēc mēs varam iepriecināt mūsu 9.-11.klases skolēnus – docētājs piekrita mūsu skolas skolēniem, kuri interesējas par bioloģiju, medicīnu utt., būt par konsultantu pētnieciskajos darbos.

Par Āzijas valodu studijām vidusskolas klasēm stāstīja profesore Agita Eizenberga. Skolēni uzzināja, ka Latvijas Universitātē iespējams studēt arābu, turku, ķīniešu, korejiešu, kā arī japāņu valodu. Studiju laikā iespējams praktizēties gan Japānā, gan citās valstīs, un pēc to beigšanas darbs atrodams vēstniecībā u.c. Noslēgumā bija jāatbild uz jautājumiem, iegūstot balvas no Ķīnas.

Uz izstādi bijām uzaicinājuši arī Baldones mūzikas pamatskolas skolēnus, Ķekavas vidusskolas un Ķekavas privātās pamatskolas skolēnus.

Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalstīja pasākumu!