„Plašā apvāršņa konkurss”

2015. – Raiņa un Aspazijas – gads.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi organizēja radošo konkursu jaunajiem lasītājiem. Arī Baldones vidusskolas skolēni piedalījās šajā konkursā. Marta mēnesī konkurss notika skolā- bērni zīmēja karogus Rainim un Aspazijai, rakstīja stāstiņus, uzzīmēja kādu no dzejnieku dzejoļiem grāmatiņās un veidoja kāda dzejoļa kolāžas. Visatsaucīgākie uz šo konkursu bija 3.a un 7.c klases skolēni. Paldies šo klašu audzinātājām Skaidrītei Krūzei un Inesei Grīnvaldei.
Uz 2.kārtu Salaspilī 7.aprīlī mūsu skolu pārstāvēja 3.a klases skolniece Solvita Birīte un skolnieks Jēkabs Ozols.
Jaunie lasītāji vispirms prezentēja savus karogus. Mūsu Solvita šo uzdevumu veica pati pirmā, un viņai tas labi izdevās. Nedaudz vēlāk – arī Jēkabs. Pēc karogu prezentēšanas bērni varēja nobaudīt nelielas uzkodas – cepumus, sulas, picu, ābolus, konfektes.
Nākošie uzdevumi jau bija nopietnāki – 4 dažādi testi: dzejoļu, pāru, karte un vārdi nākotnes latviešiem (ko tie nozīmē). To katrs veica individuāli.
Laikā, kad žūrijas komisija apkopoja rezultātus, lasītājiem notika tikšanās ar rakstniecēm Ingu Gaili un Inesi Zanderi.
Tikai pēc 16:00 uzzinājām to jauno lasītāju vārdus, kuri turpinās piedalīties 3.kārtā Rīgā, lai cīnītos par iespēju augustā pavadīt jauku nedēļu Jūrmalā – Raiņa un Aspazijas pilsētā. Labākie saņēma grāmatu balvas, bet visi dalībnieki – diplomus.
Bibliotēkas nedēļā skolas bibliotēkā būs darbu izstāde.

Baldones vidusskolas bibliotekāre Gunta Amatniece