Profesiju paraugdemonstrējumi konkursa SkillsLatvia 2017 ietvaros

Valsts izglītības attīstības aģentūra 2017.gadā no 20.līdz 22.aprīlim projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizē nacionālo profesionālās meistarības konkursu SkillsLatvia 2017 (turpmāk – konkurss), lai popularizētu profesionālo izglītību kā vērtību profesionālās karjeras virziena izvēlei, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkursā piedalīsies profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, lai trīs dienu laikā, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus, noskaidrotu labākos jaunos skatlogu noformētājus, tērpu stila speciālistus, apģērba dizaina speciālistus, grafiskos dizainerus, datorsistēmu tehniķus, web lapu izstrādātājus, frizierus, pavārus, viesmīļus, mehatronikas sistēmu tehniķus, elektrisko instalāciju tehniķus, flīzētājus, sausās būves tehniķus,krāsotājus, galdniekus, mēbeļu galdniekus.

Paralēli konkursam tiks organizēti dažādu uzņēmumu, darba devēju un profesionālās izglītības iestāžu pārstāvēto profesiju (jo īpaši tādu, kuras nav pārstāvētas konkursā) paraugdemonstrējumi. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai vērot konkursa norisi un profesiju paraugdemonstrējumus, bet arī iesaistīties, izmēģināt, piedalīties kāda produkta tapšanā vai citā darba procesā, lai pārliecinātos, vai šī prasme / profesija patīk vai interesē. Varēs pamēģināt “Ugunsdzēsēju boulingu”, 3D skeneri, izjust emocijas dažādu profesiju simulatoros, izspēlēt situācijas – piesakoties uz darba interviju.
Apmeklētāji varēs saņemt informāciju NIID.lv stendā par izglītības iespējām Latvijā.
Pasākumā aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu izglītojamie, pedagogi karjeras konsultanti, mācību priekšmetu skolotāji un izglītojamo vecāki no visiem Latvijas novadiem.
Nacionālais profesionālās meistarības konkurss SkillsLatvia 2017 un profesiju paraugdemonstrējumi notiks šādos laikos:

20. aprīlī no plkst. 13.00 līdz 17.00,
21. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 17.00,
22. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 12.00.
Piektdien, 21. aprīlī, iespēja piedalīties interaktīvās sarunās – domnīca “Vai viegli veidot karjeru?” (programma).

Konkursa un paraugdemonstrējumu norises vieta – Starptautiskais izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kontakti:
Daiga Udrase
Profesionālās meistarības konkursu nodaļas eksperte
t.: 29 188 135, e-pasts: daiga.udrase@viaa.gov.lv