Ekoskolu sadraudzībs pasākums

Ekoskolu sadraudzības pasākums Baldones vidusskolā

8.martā Baldones vidusskolā viesojās Vecumnieku, Misas un Baldones vidusskolas Ekopadomju pārstāvji. Jaunieši, kopā ar skolotājām un vecākiem, piedalījās iepazīšanās aktivitātēs, kuras bija sagatavojusi katra dalībskola.

 Kad „ledus laušana” bija pagājusi, dalībnieki iepazinās ar puišiem, Rūdolfu Skuju un Rūdolfu Pētersonu no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Jaunieši uzstājās ar prezentāciju par Precious Plastic Latvia, tā ir entuziastu apvienība, kas vēlas risināt plastmasas piesārņojuma problēmas. Tika apgūtas vērtīgas zināšanas par plastmasu, tās radīto piesārņojumu un iespējām to novērst. Ideja par šādu apvienības veidošanu jauniešiem radās izstrādājot Zinātniski pētniecisko darbu. Pēc informatīvās lekcijas, dalībnieki dalījās grupās un apmeklēja vairākas radošās nodarbības ar mērķi, mazināt atkritumus ikdienā. Jaunieši tikās ar Zero Waste Latvija eksperti Lauru Treimani un gatavoja bišu vaska drāniņas un ekspertes Agritas Sabīnes Puķītes vadībā gatavoja mitrinošus lūpu balzāmus. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vietējiem ražotājiem – Kazas Laukos pārstāvi Ritu Pranču, kura stāstīja par videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un tās pagatavošanu mājas apstākļos.

Ikdienā noderīgu lietu pagatavošana no videi nekaitīgām izejvielām ir veids, kā nepieļaut piesārņojuma rašanos. Baldones vidusskolas Ekopadome vēlas teikt paldies visiem dalībniekiem un lektoriem, nodarbību vadītājiem, kā arī pašvaldībai par sadarbību.