2017. gads

Arī šogad, saglabājot sadarbību ar Ziemeļvācijas jauniešu organizāciju, Baldones vidusskolas skolēni kopā ar skolotājām Ligitu Bergmani un Birutu Lūci no 9. līdz 21. jūnijam devās sadraudzības braucienā uz Vāciju. Ceļojumā devāmies ar prāmi no Klaipēdas, taču Ķīlē mūs sagaidīja jaukie un atsaucīgie vācieši, ar kuriem pavadījām laiku šī projekta ietvaros. Dzīvojām Nībulā, katru dienu dodoties dažādos izbraucienos un piedaloties aktivitātēs, iepazināmies ar Ziemeļvāciju un tur dzīvojošajiem jauniešiem. Nedaudz paviesojāmies arī Dānijā, bijām Helgolandē, kura mūs pārsteidza ar iespaidīgajām klintīm. Apmeklējām Flensburgu, kā arī Ziltes salu. Tur mūs pie sevis uzņēma Danielle, devāmies pastaigā pa Ziemeļjūru bēguma laikā, izbaudījām jūras stāvkrasta skaistumu un mežonīgos viļņus. Protams, bija arī ekskursija Hamburgā, kuras laikā iejutāmies nedzirdīgu cilvēku ādā, apmeklējām grandiozo Elbas filharmoniju un iepirkāmies. Izklaidējāmies atrakciju parkā un piedalījāmies dažādās saliedējošās aktivitātēs, piemēram, izbraucienā ar kanoe. Brīvos brīžus aizpildījām, spēlējot futbolu, grilējot, peldoties, spēlējot spēles un pavadot laiku ar vāciešiem, kā arī iepazīstinot abas valstis ar atšķirīgajām tradīcijām un kultūru.

Augustā Baldones vidusskolā uzņēmām vācu jauniešus, kuri ne tikai devās dažādās ekskursijās, piemēram, uz kūrortpilsētu Jūrmalu, Siguldu, galvaspilsētu Rīgu un Likteņdārzu Koknesē, bet arī iepazina Baldoni, piemēram, viesojoties observatorijā. Ekskursantiem pievienojāmies arī mēs, dodoties līdzi izbraucienos, kā arī nākot ciemos vakaros.

Projekts visiem tā dalībniekiem sniedza lielisku un ļoti pozitīvu pieredzi, radot spēcīgas draudzības un neaizmirstamas atmiņas, kā arī zināšanas un vērtīgu ceļošanas pieredzi.