Draudzība turpinās!

Arī šovasar 14 Baldones vidusskolas 7.-11.klašu skolēni skolotāju Ligitas Bergmanes un Birutas Lūces vadībā no 16. līdz 27. jūnijam apmeklēja Ziemeļvāciju. Šoreiz skolēniem bija iespēja apskatīt burvīgo Ziltsalu, iepazīt Hamburgas vecpilsētu un ostu, kā arī slaveno Elbes filharmoniju. Trīs dienas devāmies uz tuvējo Bredštetas pilsētu, kur kopā ar vācu skolēniem piedalījāmies gan mācību stundās, gan ārpusstundu aktivitātēs, apguvām sarežģīto loku šaušanas mākslu, baudījām latviešu un vāciešu nacionālos ēdienus. Mēs gatavojām pelēkos zirņus ar speķi un maizes zupu ar putukrējumu. Vāciešiem mūsu ēdieni ļoti garšoja. Tā kā  Vācijā bijām vasaras saulgriežu laikā, svinējām kopīgus Jāņus ar dziesmām, rotaļām un latvisku maltīti. Baudījām Jāņu sieru ar kvasu un pašceptos speķa pīrāgus, stāstījām un rādījām latviešu Jāņu tradīcijas.

Drīz vien , jau pēc mēneša uzņēmām vācu draugus pie sevis. Tā kā bijām jau Vācijā iepazinušies, atkalredzēšanās 17. Jūlija vakarā bija prieka un emociju pilna. Latvijā, baudot skaisto un karsto vasaru, rādījām mūsu viesiem Latvijas skaistākās vietas un kultūras pieminekļus gan Rīgā, Siguldā, Koknesē, gan Jūrmalā. Viesiem bija iespēja izbaudīt mūsu Baltijas jūras pasakaino pludmali, izmēģināt ‘Tarzana” aktivitātes, iepazīt Baldones observatoriju, Valguma baskāju taku, Kokneses parku un Likteņdārzu. Vienmēr visiem ir liels prieks sameklēt mūsu kopīgi stādīto pīlādzīti Likteņdārzā ar uzrakstu “par mūžīgu draudzību Baldone- Ziemeļfrīslande”. Skolēniem ļoti patika naksnīgais pārgājiens uz Baldones observatoriju, kura laikā nācās gan cīnīties ar milzīgajiem, uzmācīgo dunduru bariem. Tādus vācieši vēl nebija pieredzējuši. Un kur nu vēl kopīgie vakari ar spēlēm, dziesmām, sportiskām aktivitātēm un peldēšanu!

Kā atzina vācu draugi, gulēt sanāca ļoti maz. Visu laiku valdīja prieks, līksmība, smiekli un ,atvadoties arī asaras ar solījumu- tiksimies atkal nākošvasar! Draudzība turpinās…