Vēstures un sociālo zinātņu metodiskā nedēļa

No 7. līdz 11. oktobrim, turpinot iepriekšējos mācību gados aizsākto tradīciju, notika Sabiedrisko zinātņu metodiskā nedēļa Baldones vidusskolā. Šīs metodiskās nedēļas mērķis bija padziļināt skolēnu interesi un papildinātu zināšanas par vēsturiskajiem un aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē.

    Nedēļa sākās ar konkursu, kurā piedalījās 1.-4. klašu skolēni. Izmantojot gan modernās tehnoloģijas, gan vēstures relikvijas, 12.klases skolnieces Sindija Mickus un Elīna Beāte Jeršova pārbaudīja sākumskolas skolēnu zināšanas par Baldones un Latvijas vēsturiskajiem faktiem. Skolēni konkursā piedalījās aizrautīgi, azartiski un ar entuziasmu. Galvenā balva konkursa uzvarētājiem bija tiesības pasniegt skolas muzejam Jura Jeršova ziedoto 16.gadsimta Rīgā kalto šiliņu. Pasākumu palīdzēja vadīt 12.klases skolēni Klāvs Brūvers un Kārlis Vinters.
Otrdien, 8.oktobrī, svinīgajā līnijā skolā tika atzīmēta Latvijas Tautas frontes 25.gadadiena. Tajā piedalījās 8.-12. klašu skolēni. Līnijas goda viesi bija LTF kādreizējais priekšsēdētājs un Saeimas deputāts Romualds Ražuks, Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais un Baldones Domes priekšsēdētāja Karīna Putniņa, kā arī uzstājās Baldones vidusskolas koris un ansamblis, kuri dziedāja Trešās atmodas laikā dziedātās dziesmas. Par frontes laiku stāstīja un atmiņās dalījās skolotājas Aina Pilmane un Sandra Goldberga.
Ceturtdien, 10.oktobrī, 6.-7. klašu komandas piedalījās spēlē „Vēsturiskā prāta banka”, kuru bija sagatavojuši 11.klases skolēni Kristaps Prūsis, Dāvis Gauja, Lāsma Ivanova un Aiga Gauja. Vislielāko kapitālu bankā ieguva 7.b klase (20 punkti), 2.vietā-6.a (19 punkti), trešā vieta-7.a klasei (18punkti), ceturtā- 6.b klasei (15 punkti).
Trešdien vidusskolas skolēnu grupa apceļoja Lietuvas trīs galvaspilsētas – Kērnavu, Trakai un Viļņu, iepazina Brāļu tautas kultūras un vēstures pieminekļus.
Skolā turpinās spraigs mācību darbs un ārpusstundu aktivitātes, bet Sabiedrisko zinātņu metodiskās komisija gatavojas svētkiem un atceres dienām, ko sagaidām novembrī: sagaidot Lāčplēša dienu, skolā tiks organizēts prezentāciju konkurss ”Mans Latvijas vēstures stāsts”, bet Valsts svētkiem veltīta svinīgā svētku līnija.