Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekts

Baldones vidusskolas Erasmus+ mobilitātes brauciens uz Turciju

No 7. līdz 13. martam Baldones vidusskolas skolēni piedalījās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta Nr. 2020-1-ES01-KA229-081959_2 “A Multicultural Europe with Drama, Art, Music, Dance” pirmajā skolēnu mācību mobilitātē Turcijā, Antālijā. Mūsu skolu pārstāvēja divi pedagogi un pieci skolēni no 11.klases.

Pirms mācību mobilitātes skolēni sagatavoja prezentāciju par arhitektūru un mākslu Latvijā video par Latviju, Baldoni un Baldones vidusskolu. Skolēni mācību mobilitātes laikā, darbojās grupās un prezentēja citiem “Kā mēs redzam mūsu projekta partnerus” (spāņus, turkus un itāļus). Projekta dalībnieki apmeklēja Antālijas Universitātes Arhitektūras un mākslas fakultāti, kur notika lekcija par arhitektūras vēsturi Turcijā. Lai popularizētu Erasmus+ programmu, viesojāmies Antālijas pašvaldībā, kā arī piedalījāmies mācību ekskursijās tuvējās pilsētās. Projekta nedēļas noslēgumā notika mācību mobilitātes izvērtēšana. Brauciena dalībnieki dalījās savās pārdomās par pieredzēto.

Sintija Elizabete: “Šis brauciens deva ļoti lielu pieredzi. Iepazinu jaunas kultūras, cilvēkus, valodas, klimatu, arhitektūru. Brauciens noteikti arī satuvināja ar klasesbiedriem, jo pavadījām nedēļu, dzīvojot kopā. Man šī iespēja deva lielāku pašpārliecinātību, iepazinu jaunus cilvēkus arī no citām valstīm. Noteikti iesaku piedalīties Erasmus+ projektos, ja ir dota tāda iespēja. Nenožēloju ne mirkli.”

Marks: ”Pēc (nosacīti) ilgā dubultā lidojuma, izejot no lidostas, jau varēja saprast, ka šī vieta nav līdzīga Latvijai. Palmas auga starp joslām kā atdalījums, vēlāk centrā tika izraudzīts arī apelsīnu koks. Atmosfēras atšķirība bija jūtama tirgū, kur notika kaulēšanās un daudz vairāk runāšanas nekā pie mums. Pārējais bija jau gandrīz  parasti, cilvēki un viņu attieksme. Daba gan sirreāla, no viesnīcas bija iespējams redzēt kalnus, uz kuriem mēs arī aizbraucām. Ceļojums kopumā bija labs, pat ja bija savas mazās ķibeles.”

Arturs: “Šis bija mans pirmais Erasmus+. Es devos ceļojumā, neko negaidot no tā, un tagad man gribas atpakaļ. Turku kultūra, mūzika, māksla man deva daudz plašāku ieskatu par ikdienas dzīvi, kāda tā ir mums, salīdzinot ar turkiem. Vēl nevar aizmirst par lielisko kompāniju, ar kuru devāmies braucienā!”

Skolotājas Sanita Mežiniece un Sandra Lapiņa-Kupča

no images were found