Erasmus+ mobilitātē ‘Our Water, our Future’

No 3. līdz 10. martam četri Baldones vidusskolas skolotāji – Inga Ķenga, Santa Freiberga, Vineta Fogele un Eva Šepetovska – piedalījās Erasmus+ mobilitātē ‘Our Water, our Future’ (Project No. 2023-1-PL01-KA210-SCH-000151856). Projektā piedalījās četri skolotāji no četrām valstīm: Latvijas, Itālijas, Polijas un Turcijas. Mobilitāte Polijā notika janvārī, tagad bija kārta apciemot kolēģus Itālijā.

Itālijā skolotāji viesojās Risorgimento akadēmijā piejūras pilsētā San Benedetto. Akadēmija ir privātskola, skolēni maksā lielu naudu, lai tur mācītos. Skolotājus pārsteidza akadēmijas pretstati – kāpņu telpa bija ar greznām sienu un griestu skulptūrām, turpretī klašu telpas ļoti vienkāršas, bez greznojumiem, bez atgādnēm, bez digitalizācijas. Skolā diezgan tipiski viesi ir darbinieku suņi – tie palīdz skolēniem ar mācīšanās traucējumiem.

Viesošanās laikā itāļu skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par mobilitātes tēmu ‘Mūsu ūdens, mūsu nākotne’. Skolēni bija izpētījuši, ka diezgan lielu daļu no Eiropas nozvejas paveic tieši Itālija, tāpēc tā ir viņu ekoloģiskā problēma – domāt par ilgtspējīgu zvejošanu. Ļoti interesanta bija diena, kad dalībnieki tika sadalīti grupās un devās nelielā orientēšanās spēlē pa pilsētu – katrā komandā bija viens skolotājs no katras valsts un divi itāļu vecāko klašu skolēni. Tā bija lieliska iespēja aprunāties, salīdzināt izglītības sistēmas dažādās valstīs, smelties idejas, ko pielietot savā ikdienā un iepazīt tuvāk itāļu skolēnu ikdienu.

Dalībnieki apmeklēja vietējo Jūras muzeju, kur atkal bija interesanti salīdzināt kopīgo un atšķirīgo dalībvalstu starpā. Visiem bija iespēja arī baudīt Itālijas mazpilsētas šarmu, apmeklējot māla darbnīcu mazā kalnu ciematiņā, priecēt acis milzīgā stalaktītu un stalagmītu alā, baudīt nesteidzīgas kafijas un pusdienu pauzes īstenā itāļu stilā.

Baldones vidusskolas skolotāji baudīja brīvu dienu, braucot ar vilcienu uz netālo pilsētu Askoli Pičēno. Tas bija labs pārbaudījums sadarbībai ar kolēģiem un spējai atrast nepieciešamo informāciju internetā, lai nenomaldītos svešā valstī. Pēdējā dienā pirms lidojuma mājup sanāca iziet arī 15 km pastaigā pa Romu, kur tika apskatīti klasiskie tūristu apskates objekti.